Sauna ehitus. Vannitoa remont

Sauna ehitus korteris ja majas

Eestlased on saunarahvas ja paljud unistavad oma korteris või majas isiklikust leiliruumist. Mida peaksid sauna ehitusel arvestama?

Esmalt tasub silmas pidada, et sauna ehituse teevad keeruliseks ekstreemsed sisekliima muutused, mis seal toimuvad. Mitte ükski teine siseruum ei pea taluma niivõrd kiiret ülessoojenemist, temperatuure, mis on kõrgemad kui 100 kraadi ning jahtumist tagasi toatemperatuurile. Kui arvestada siia juurde järsud tõusud ja langused niiskustasemes, saab selgeks, et sauna ehitamisel on ülioluline tööde teostamise kvaliteet.

Kvaliteetselt ehitatud saun on ohutu, mugav kasutada ja kestab aastaid.

Kuidas planeerida Sinu vajadustele vastavat sauna?

Kõige olulisem sauna planeerimisel on ruumilahendus. Mõtle läbi, mitu inimest tavaliselt korraga saunas käib. Kas saunalaval peaks olema 2 või 3 astet? Kus võiks asuda keris? Sauna hoolikas planeerimine on ehituse edu alus. Arvestades sauna suurust ja erinevate elementide paiknemist ruumis peab läbi mõtlema kui võimas peaks olema keris, milline peaks olema valgustus ja kuidas lahendada ventilatsioon. Kui soovid leiliruumi veekraani, peaks selle vajaduse kindlasti enne ehitusega alustamist selgeks tegema.

Millega peab sauna ehitusel arvestama?

Sauna ehitamisel ei saa hoida kokku materjalide arvelt. Korralik, eriti termotöödeldud puitmaterjal “mängib” ekstreemsetes temperatuurivahemikes vähem. Kui saunas käiakse harva, võib ehitusmaterjalina kasutada ka tavalist haaba või leppa. Aktiivsem leielisõber, kes käib saunas rohkem kui kord nädalas, lõikab kindlasti kasu termotöödeldud puidu kasutamisest – see ei muutu kõveraks, ei “mängi” ega mädane.

Kerise valikul tuleb otsustada, kas soovitakse puuküttega või elektrikerist. Saunaahju on juba valmis ehitatud korteri või maja puhul väga keeruline või isegi võimatu paigaldada, kuid see sobib suurepäraselt neile kes naudivad sauna kütmist ja niisket leili.

Järjest enam populaarsust koguvad elektrikerised, mida mitmed tootjad pakuvad erinevates suurustes, erinevate võimsuste ja mitmete funktsioonidega. See, milline peaks olema keris sõltub konkreetse leiliruumi suurusest ja iseloomust.

Korralik ja piisava võimsusega keris kestab kauem ja pakub suuremat naudingut kui odav alternatiiv. Kvaliteetsemaid keriseid on tänapäeval võimalik sooja panna ka kaugteel – näiteks suusarajalt telefonirakenduse abil. Samuti võib keris olla stiili hindava inimese saunas disainielement, mida on tõestanud näiteks Eesti oma kerisetootja Huum.

Saunakogemuse üks kõige olulisemaid mõjutajaid on õhu liikumine leiliruumis – ning sobiva ventilatsioonisüsteemi planeerimine nõuab spetsialisti oskuseid. Leiliruum peab saama piisavalt hapnikku ning kerisele peaks jõudma värske õhuvool. Siinkohal on hea teada, millist kerist on plaanis sauna paigaldada, sest osad keristest vajavad õhu pealevoolu ülevalt ja teised alt.

Sama oluline on sauna seinakonstruktsioonide korrektne ehitus, soojustus, hüdroisolatsioon ja puidu valik. Mõnus saun ei sõltu ainult üksikute komponentide kokku sobitamisest vaid kogu tervik peab koos töötama. Selliselt on saun tervisele ohutu ja kestab kaua.

Spetsialistid sauna ehituses

Aitame nii sauna planeerimisel kui ka ehitamisel. Arutame Sinu ideed koos Sinuga läbi ja anname omapoolsed soovitused, et saun oleks selline nagu soovid ning toimiks selliselt, nagu ette oled kujutanud.  Meie kogenud ehitajad teostavad sauna ehituse nii, et see oleks ohutu, arvestaks Sinu vajadustega ja kestaks läbi aastate.

Korralikult planeeritud ja asjatundlikult ehitatud saunas saad eestlaste ürgset traditsiooni nautida oma koduseinte vahel ükskõik millal seda soovid ja kellega soovid. Võta meiega ühendust ja räägime, kuidas same Sind sauna ehitusel aidata. Anname kõigile oma töödele garantii

Vajad abi sauna ehitusel?

 

Võta meiega ühendust!

Vastame sinu päringule kiiresti – kirjuta või helista.

Ehitame saunasid Tallinnas ja Harjumaal.

 

Korteri remont telefon
(+372) 58 55 44 00